REDNESS

Trądzik różowaty - choroba naczyń skóry, kiedy pojawiają się pajączki, siateczka naczynkowa.

Nazwa „Trądzik różowaty”, zwłaszcza w ostatnich czasach stała się dobrze znana ludziom. Wcześniej mówiliśmy o trądziku różowatym, głównie jako o zjawisku występującym wraz z wiekiem, głównie z powodu zaburzenia stanu hormonalnego lub genetycznej predyspozycji do rozszerzenia naczyń. Ale ostatnio mówimy o trądziku różowatym jako o chorobie, mającej charakter naczyniowy, do której prowadzą bądź jakie czynniki, co wywołuje zatory żylne i wspiera ich rozwój. Jeśli istnieją „uszkodzenia” w genetyce i naczynia krwionośne są słabe, to one się pękają przy najmniejszej zmianie sytuacji i nie goją się.

W roli czynników wywołujących tę chorobę są nałogi do zatrucia organizmu - alkohol, palenie tytoniu, jedzenie tłustych, słonych, wędzonych i smażonych potraw. Rozszerzenie naczyń włosowatych może być stymulowane przez nagłe zmiany temperatury, kiedy osoba jest przeniesiona z zimnego do gorącego środowiska lub przegrzewa się w kąpieli lub w saunie, podczas pracy na gorąco w hale produkcyjnej.

Szczególnie niebezpieczne jest promieniowanie ultrafioletowe emitowane przez Słońce, które polepsza procesy utleniania, co niekorzystnie wpływa na ściany naczyń krwionośnych. Nieuniknione stresy, załamania nerwowe pogorszają sytuację ludzi o bladej wrażliwej skórze, a jak wiadomo, przeważnie ludzie jasnoskórzy są bardziej narażeni na trądzik różowaty.

Obecność pajączków naczyniowych i kapilarów wypukłych czasem jest związana z chorobami wątroby. Czerwień może być spowodowana chorobami żołądka (zapalenie jelita grubego, zapalenie żołądka), przewlekłego zaparcia i często staje chroniczną. Pojawia się ona sporadycznie u kobiet w ciąży, podczas menopauzy lub chorobach ginekologicznych.

Każda osoba może się uchronić od większości ww. kłopotów i czynników prowokujących.

Najważniejsze w walce z trądzikiem różowatym - wzmocnienie ścian naczyń krwionośnych, regulacja w nich ciśnienia i poprawienie cyrkulacji krwi. Wpływy na naczynia włosowate powinny być bardzo delikatne i ostrożne, ponieważ one mają cienką i delikatną strukturę. Żeby delikatnie i ostrożnie zrobić „rozpulchnianie” warstwy powierzchniowej skóry i w celu ułatwienia penetracji kompleksów witaminowych i leczniczych do warstw wewnętrznych, wykorzystują peeling kwasowy. Witaminy P, K i C - podstawowe części kosmetyków, walczące o wyeliminowanie kruchości i przepuszczalności ścian naczyń. One wzmacniają, zwiększają grubość ścian naczyń krwionośnych i zwężają rozszerzone naczynia krwionośne.

Redness Balm

Wzmacniający balsam dla cery naczynkowej

Redness Mask

Wzmacniająca maseczka dla cery naczynkowej

Redness Concentrate

Koncentrat dla cery naczynkowej

Redness Gentle Peel

Delikatny peeling dla cery naczynkowej